arama

Huawei P20 Pro ve Google Pixel 2 XL Gece Modu Karşılaştırması

Akıllı telefon devlerinden gece modu fotoğraf çekimi karşılaştırması sağladık. Bu konuda huawei p20 pro ve google pixel 2 xl karşılaştırması yaparken en iyi çekimi sağlayan huawei p20 pro olduğunu açıklaya biliriz.
huawei-p20-pr0-vs-pixel-x2l-kamerası
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Ali Can Çekmez

Huawei P20 Pro ve Google Pixel 2 XL Karşılaştırması

Bu durum da huawei p20 pro ve google pixel 2 xl karşılaştırması için sadece bir kaç günümüz vardı. Huawei ise en iyi akıllı telefon kamerası için inanılmaz bir yarışma hazırladı.

Huawei’nin P20 Pro açılış etkinliğinin yarısından çoğu, bu hafta cihazın kamera özelliklerine odaklanmış durumda ve şirketin mobil fotoğrafçılığa odaklanmış olduğu uzun bir zamandır dikkatleri üzerine çekiyordu.

Düzenlenen bu yarışmada en iyi kameraya sahip akıllı telefon ödülünü kazanmayı hak ettiğini şuan için düşünmüyoruz, yalnız P20 Pro’nun gece modu kamerası en iyi çekimlere sahip inanılmaz bir ilerleme kaydetmiş bir yeniliğe sahip diyebiliyoruz.

Herkes tarafından övgülerle dillendirilen Google Pixel 2 XL modeli bile Huawei P20 Pro’ya ayak uydurmaya çalışıyor.

Huawei’nin P20 modeli duyurusunun yapıldığı Paris şehrinde ekibimiz dolaşırken, Google Pixel 2 XL ve Huawei P20 Pro karşılaştırması yapmak için fazlasıyla fotoğraf çektiler. Gece modunda en zorlu fotoğraflar çekimi sağlayan ekibimiz, bu iki modeli karşılaştırmanız için en iyi alternatif bir seçenektir.

huawei-p20-pr0-ve-google-pixel-2-xl-karsilastirmasi

Huawei’nin gece modu çalışma şekli ve fotoğraf çekimi, teknik bir harika yarattı diyebiliriz. Kameranın deklanşörü tam dört saniye boyunca açık kaldı ve gece modu sahnelerinde gündüz çekimine benzemeye başlayana kadar sürekli olarak görüntü pozlamasını görüyoruz.

Bu çekim işlemlerinin sonuçlarını yumuşak ve bulanık görünmesini bekledik, ancak huawei p20 pro ve google pixel 2 xl karşılaştırması yaptığımız da Huawei telefonunun, google pixeli geride bıraktığını gördük. P20 çekimi ile dikkat ettiyseniz, ağaç dallarını görebiliyorsunuz ayrıca gökyüzünde çok daha fazla renk ve doygunluğa ev sahipliği yapıyor.

huawei-p20-pro-vs-google-pixel-x-xl

Üst kısımda gördüğünüz çekim de ise P20 Pro’nun çok daha dolgun bir görüntüye sahip olduğunu görüyorsunuz ve Pixel 2 XL‘den çok daha net bir gökyüzüne sahip olduğunun başka bir kanıtı.

Total logosu ve arka planda ki binaların detayları, Huawei gece modu çekimi ile daha fazla detaylı görünüme sahip olmaktadır. P20 Pro’nun ön planındaki yumuşaklığı dört saniye boyunca devam etmesi, Huawei’nin algoritmaları bu tarz hareketli nesneleri hesaba katarak kalitesinden ödün vermemek için yeterince akıllıdırlar.

Huawei P20 Pro – Google Pixel 2 XL

huawei-p20-pr0-ve-google-pixel-2-xl-karsilastirmasi1

Fotoğraf çekimlerinin kullanabileceği miktarda ışık göz önüne alındığı zaman, bu çekimlerin ikisi de muhteşem fotoğraflar. Huawei bir kez daha gürültüsüz ve net göz yüzü detayı sunarak, pozlamayı daha iyi değerlendirmekte olup görüntüdeki piramit’in yansıma yapan yüzeyinin daha kaliteli bir görüntüye sahip olması nedeniyle bu karşılaşmayı da kazanmış oluyor.

huawei-vs-google

Bu görüntüde gördüğünüz gibi p20 pro’un efsanevi gökyüzü temizliği ve arka plandaki bulunan binaların ve logoların netliğini gözler önüne seriyor. Ayrıca arada ki renk tonlamasına bakarak’ta Huawei p20 pro’un üstün geldiğini anlayabilirsiniz.

Huawei’nin gürültü azaltma özelliği sayesinde de kullanıcılara hitap eden ciddi anlamda kaliteli işler çıkarttığına şahit oluyoruz.

huawei p20 pro ve google pixel 2 xl karşılaştırmasıı

Bu görüntüde ise Google Pixel 2 XL’yi daha kaliteli bir çekim yaptığını iddia edebilirsiniz ve daha fazla detay koruması olduğunu düşüneceksiniz. Pixel’in görüntüsün de ki insanlar hala sıradan insan gibi görünüyor ancak Huawei’in görüntüsün de sanki fırçayla boyanmış kişiler gibi görünüyorlar.

Bu sonuç Pixel 2 xl’in zaferi henüz sayılmaz, Huawei tabelada ki yazının görünümünü daha başarılı bir şekil de yapıyor, Google Pixel 2 XL ise yansıtıyor.

Huawei’in çekimin de ki görüntüde fotoğraf daha dolgun görünüme sahip ayrıca ön kısımda bulunan kırmızı yansımalar çok daha net bir şekil de görünüyor. Bu sayede huawei p20 pro ve google pixel 2 xl karşılaştırması yaparken bunları göz önünde bulundurun.

Kaynak: https://www.theverge.com/2018/3/30/17179642/huawei-p20-pro-vs-pixel-2-xl-camera-comparison-low-light