arama

Trump Amazon’u Vergi Kaçakçılığılı İle Suçluyor

Gündemde olan bu yeni konu oldukça dikkat çekici E-Ticaret devini, trump amazonu vergi kaçakçılığı ile suçluyor Amazon'un Türkiye pazarına girişini engellemek adına yapılmış bir strateji olabileceğini düşünüyoruz.
trump-amazonu-vergi-kaçakçılığı-ile-suçluyor
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • paylaş
  • Yunus Emre Çekmez

Trump Amazonu Vergi Kaçakçılığı ile Suçluyor

Trump, dünya’da büyük ses getiren ve yakında Türkiye’de de hizmete girecek olan Amazon ticaret sitesini lobi oluşturmak ve vergi kaçakçılığı yapmakla suçlayarak, Amazon‘a göz dağı verdi. ABD başkanı trump amazonu vergi kaçakçılığı ile suçluyor konunun doğruluğu ise önümüzde ki günler de net bir şekil de ortaya çıkacaktır.

ABD başkanı Donald Trump, Amazonun iş uygulamaları konusunda ki tavırlarından sadece iki gün sonra, Amazon’a hiddetlendiğini hissettirdi. Donald Trump, Cumartesi günü yerküre’nin en büyük e-ticaret devinin Posta Servisleri ve lobicilik düşünceleriyle ilgili ses getirtecek iki tane tweet attı. Ünlü e-ticaret şirketinin lobi grubu oluşturma çalışmalarına girişmekle ve ABD Posta Servisini aldatıcı olarak kullanmakla suçladı.

Trump’ın paylaşmış olduğu tweetleri özetlersek, ”ABD Posta Servisinin her kargo’da 1.50 dolar zarara uğratıldığıyla alakalı iddialar dolaşmaya başladı. Bahsi geçen bu söylenti raporlarına göre maddi miktar, dudak uçuklatacak seviyede. ABD Posta Servisi zarara uğramadı ve gelişmeye devam ettiyse de Amazon ise kargolarında bahsedildiği gibi 2.6 milyon dolar büyüme elde etmedi. Fakat böyle bir büyüme elde ettiyse Amazon vergi kaçakçılığı yapmaya başlamıştır.”dedi. Bizler ise, trump amazonu vergi kaçakçılığı ile suçluyor konusun da endişeliyiz bunu Türkiye’ye yapılacak olan pazar yeri yatırımını engellemek adına yapıldığını düşünüyoruz.

Amazon ve CEO’su Jeff Bezos, hatırladığınız gibi daha önce de Trump’ın saldırılarına maruz kalmıştı. Şimdi ise ABD Başkanı Trump, E-ticaret şirketi olan Amazon’u vergi kaçakçılığı ile suçlamaya başladı. Üstelik suçlamakla kalmayıp araştırma amacı ile soruşturma başlattı. Merak konusu olan bu durum; Trump’ın ne denli haklı olduğunu yakın bir zamanda gösterecektir.

etiketlerETİKETLER